Aleksandar Vučić támogatói által szervezett „Nem adjuk Szerbiát” elnevezésű politikai gyűlést követő napokban legalább tíz fizikai és verbális támadás érte a szerbiai újságírókat és médiumokat – tette közzé a Cenzolovka.rs.

Az incidensek során újságírókat bántalmaztak, felszerelésüket megrongálták vagy elkobozták, munkájukat akadályozták, és sok esetben a hatóságok tétlenek maradtak, sőt, egyes esetekben még ők is elutasítóan viselkedtek a médiamunkásokkal szemben.

Többek között fizikailag bántalmazták Zoran Strikát, a 021-es Rádió főszerkesztő-helyettesét, akinek a mobiltelefonját is elvették és a Dunába dobták.

Megverték a nagybecskereki KTV öt munkatársát, akik közül az egyiknek a három fogát is kiverték. Valamint Inđija városában inzultálták az N1 tudósítóit és megtiltották számukra a munkájuk elvégzését, a Nova S forgatócsoportjának megakadályozták a forgatást, az operatőrüket meglökték, a stáb mikrofonját pedig elvették, a Danas napilap újságírójának pedig megpróbálták elvenni a telefonját. Ahogyan az Istinomer oknyomozó újságírónőjét is támadás érte, a rendőr pedig ezt követően azt tanácsolta neki, hogy „vigyázzon magára, mert még a rendőrökkel is így bánnak itt”.

Egyes esetekben a rendőrök sem biztosították az újságírók védelmét, sőt, lekicsinylően nyilatkoztak a történtekről. Különösen súlyosnak tekinthető az, hogy Ana Brnabić, a szerb parlament elnöke hamis állításokkal vette célkeresztbe a Fonet hírügynökséget és ezzel a hírügynökség újságíróinak biztonságát is kockáztatta.
A nemzetközi sajtószervezetek határozottan elítélték a történteket, és az EU-t is felszólították, hogy tegye meg a megfelelő lépéseket.