A tulajdonosok elmondása szerint az újság évek óta veszteséget termelt, az itt dolgozók pedig 20 hónapja nem kapták meg a fizetésüket, pontosabban, a minimális havi bérüket. Így az újságírók a munkanélküli hivatalban kötöttek ki, a tulajdonosoknak pedig kifizetetlen tartozásai maradtak. A „Vršačka kula” egyébként Vajdaság egyik legrégebbi médiuma. Az első száma ugyanis 1967. október 6-án jelent meg – írja a Szerbiai Újságírók Egyesülete (UNS)
Branislav Josimov a „Vršačka kula” egykori igazgatója Az UNS-nak azt nyilatkozta, hogy az elmúlt években Srđan Vučurević, az vállalat legnagyobb részvényese finanszírozta az újság nyomtatását, azonban miután Vučurević már képtelen volt támogatásban részesíteni a hetilapot, az újságot beszüntették. Az UNS információi szerint a verseci önkormányzat, a 2022-ben, médiumoknak kiírt pályázaton keresztül 1,2 millió dináros támogatást biztosított a verseci hetilapnak.
Az összehasonlítás kedvéért a Vršačka kula csak adókra és járulékokra évente körülbelül egymillió dinárt fizetett. Tavaly 300 ezer dinárt kaptak a Tartományi Kulturális, Köztájékoztatási és Vallási Közösségekkel való Kapcsolatokért Felelős Titkárságtól a médiatartalmak társfinanszírozási pályázatán keresztül, évekkel ezelőtt meg több-százezer dináros támogatásokat is kaptak a Tartománytól, illetve a környező önkormányzatok médiapályázatán keresztül, de ezek az anyagi eszközök sem bizonyultak elegendőnek az öt munkaviszonyban lévő újságíró által készített hetilap fennmaradásához.
A hetilapot kiadó vállalat legtöbb részvénye (49%) egyébként Srđan Vučurević tulajdonában van, míg Miodrag Nikolić a részvények 21 százalékának tulajdonosa.
Vučurević az UNS-nak nyilatkozva azt is elmondta, hogy az újság az elmúlt 15 évben veszteséges volt és ő fizetett mindent, miközben az újságírók díjmentesen osztogatták az újságot. Azonban az ő pénze is elfogyott.
A főrészvényes szerint valakinek havonta 250 ezer dinárt kellene biztosítania csak azért, hogy az újságírók fizetését kifizessék. Azonban a szerkesztőség az elmúlt tíz év alatt 200 ezer eurós veszteséget könyvelt el.
Vučurević hozzáfűzte, hogy a részvényesek közgyűlését sem tudja összehívni, mivel nincs birtokában a részvények többsége, a többi részvényest pedig nem érdekli az újság.
A Cégnyilvántartási Ügynökség (APR) szerint a tőke fennmaradó 30 százaléka a Beograd Részvénytársaság tulajdonában van (a részvények 15,34 százaléka), míg a fennmaradó, mintegy 15 százalékon pedig 8 kisrészvényes osztozik, akiknek a részvények kevesebb mint egy százalékát birtokolják.
A kisrészvényeseket nem érdekelte a „hetilap áldatlan helyzete , valószínűleg azért, mert az újság soha nem működött olyan haszonnal, amelyből osztalékot lehetett volna fizetni.
A verseci hetilap négy hónapja nem jelenik meg, a hetilapot kiadó céget azonban nem zárták be. A részvényeseknek kell dönetniük arrról, hogy felszámolják-e a céget, vagy pedig csődeljárást indítanak.