A Media1 információi szerint elbocsátották az MTI két munkatársát, erre felmondott három másik munkatárs. A szakszervezet levélben tiltakozik a közmédia vezérigazgatójánál a Magyar Távirati Irodánál zajló események kapcsán, és belső körlevél is indult az állami hírügynökség dolgozói között, kiállva a távozók mellett.

A média világával foglalkozó magyar hírportál több, egymástól független forrás által is megerősített információi szerint elbocsátották a Magyar Távirati Irodától a múlt héten Pietsch Juditot, az MTI Külpolitika rovatának egyik vezető szerkesztőjét, de ezt megelőzően egy másik elbocsátásra is sor került. Az elbocsátások annak ellenére történtek, hogy az MTI-t az ernyője alatt tudó közmédia, azaz a Duna Médiaszolgáltató Zrt. vezetése előzőleg még azt ígérte, hogy az MTI-ben induló átszervezés (ami néhány szervezeti egység hatékonyságnövelő összevonását jelenti) nem jár majd elbocsátásokkal. Ráadásul többen az elbocsátott Pietsch Juditot az állami hírügynökség egyik legjobb munkatársaként jellemzik.

A történtek annyira felkorbácsolták a kedélyeket, hogy az MTI Sajtószakszervezet levélben tiltakozik, a történtek hallatára pedig azonnal felmondott az állami hírügynökség egyik veterán munkatársa, Pietsch Lajos (Pietsch Judit édesapja), de a Pietsch Judittal való szolidaritás jegyében ugyancsak felmondott Petky József volt belgrádi tudósító és Garzó Ferenc volt római és bukaresti tudósító is. Lapunk MTI-s körökből úgy tudja, hogy további munkatársak is a felmondásukat tervezik. Belső támogatói levél is indult, melyben az állami hírügynökség munkatársai kiállnak a távozók mellett.

Pietsch Judit elbocsátásakor az MTI-t működtető Duna Médiaszolgáltató Zrt., azaz a közmédia „átszervezésre” hivatkozott.

A Media1 birtokába került az a levél, amelyet Papadopulosz Péter, az MTI Sajtószakszervezet szb-titkára küldött Dobos Menyhért, a Duna Médiaszolgáltató Nonprofit Zrt., azaz a közmédia vezérigazgatója számára. A levél szerint az MTI-nél zajló átszervezés ténylegesen úgy néz ki, hogy módosították az MTI szervezeti és működési szabályzatát (szmsz) és összevonták a hírügynökségi területen működő szerkesztőségeket két szerkesztőségbe.

A szakszervezet kifogásolja, hogy a közmédia vezetése előzetesen még arról tájékoztatta az üzemi tanácsot, hogy az összevonás nem jár elbocsátásokkal, a fizetések sem változnak, ehhez képest már két szerkesztő is távozni kényszerült az MTI-től. Ebből a szakszervezeti levél szerint

„különösen visszásnak tartják a dolgozók Pietsch Judit távozását, mert a külpolitikai szerkesztőség egyik legkiválóbb, fiatal munkatársa volt, aki egyben sokoldalúságával is kiemelkedő szerepet játszhatott volna az összevont szerkesztőség munkájában, vagyis miközben az SZMSZ módosításból az olvasható ki, hogy meg akarják erősíteni a külpolitikai szerkesztőséget, pont onnan távozik egy nagy teherbírású, gyakorlott ember.”