A felmérés kitért arra is, hogy a Happy-hez és a Pinkhez hasonló televíziók nem készítenek ifjúsági tartalmakat, míg az RTS, a Prva és a B92 átlagosan 35 órányi ilyen jellegű tartalmakat sugároznak, míg a nemzeti kisebbségekhez tartozó fiatalokkal mindössze a médiaszíntér öt százaléka foglalkozik.
A Fiatalok a média tükrében címet viselő kutatás eredményei szerint a fiatalokat a médiumokban tömegesen erőszakosnak és erkölcstelennek mutatják be, illetve gyakran a fekete krónikák akterei. Az pedig, hogy sem a Szerbiai Rádiónak és Televíziónak, sem pedig a Vajdasági Rádiónak és Televíziónak sincs külön ifjúsági szerkesztősége, még inkább megnehezíti a fiatalok helyzetét.
Sena Marić, az Európai Unió Szerbiában tevékenykedő küldöttségének a képviselője szerint nagyon fontos lenne, ha az összes korosztály, de leginkább a fiatalok számára lehetővé tennék azt, hogy felismerjék a dezinformációkat, illetve, hogy elkerüljék az információkkal és a tényekkel történő manipulációkat.
Marić egyben rámutatott az Európai Médiaszabaságról szóló törvény kidolgozásának a fontosságára, aminek elsődleges célja az, hogy biztosítsa a polgárok médiai írástudásának a fejlesztését és az újságírók szabad tevékenységét.
Milica Pujkilović az RTS újságírónője szerint gondot jelent az is, hogy pillanatnyilag a mindennapos témák nem teszik lehetővé a fiatalok nagyobb mértékű képviseletét a médiumokban.
Nemanja Marinković fiatal újságíró és zoomer szerint „a szerbiai médiaszíntér olyan, hogy egyrészt vannak az állam ellenőrzése alatt álló médiumok, illetve a piac kénye-kedvére hagyott sajtótermékek, és e kettő között vannak valahol az ifjúsági médiumok, akik szabadok, mert nem kell függeniük a politikai struktúráktól, és megszokták azt, hogy szegények legyenek, illetve, hogy volontőr alapon dolgozzanak, majd pedig megjegyezte, hogy a médiumokban növelni kellene a marginalizált és érzékeny társadalmi csoportok jelenlétét.
Ugyanakkor Pujilković kihangsúlyozta azt is, hogy a társadalom, így a fiatalok is bizalmatlanok a médiumokkal szemben, amin mielőbb változtatni kellene. Ezt pedig a fiatalokat érdeklő tartalmakon, az őket érintő problémák bemutatásán keresztül lehetséges.
A Fiatalok a média tükrében címet viselő kutatás eredményeit a Médiumok és Különbözőségek Nyugat balkáni Intézete ( Institut za medije i različitosti – Zapadni Balkan), a Szerbiai Fiatalok Ernyőszervezete ( Krovna organizacija mladih Srbije), a Lokal Press Szövetség (Asocijacija Lokal Press) és a Novi Magazin szervezésében megrendezett Fiatalok beszélnek, a Fiatalok Hallgatnak ( Mladi govore, mladi slušaju) konferencián ismertették.