Az oldalain többször is „a Nagy-Brittaniát térdre kényszerítő harcias szakszervezeteket” bíráló Daily Express munkatársai közül többen is csatlakoznak a testvérlapok sztrájkjához, ezzel tiltakozva az alacsony fizetések ellen – közölte a The Guardian nemzetközi kiadása.
Jövő pénteken ugyanis Reach kiadóóriás kezében lévő sajtótermékek szerkesztőségei közül többen is sztrájkba lépnek, ezzel indítva el azt az egyhónapos tiltakozó akciót, amelynek elsődleges célja az, hogy céljaik eléréséig fennakadást keltsenek a hírszolgáltatásban.
Habár az egyik újságíró elismerte, hogy egy jobboldali, szakszervezetellenes újság sztrájkba lépése egyfajta szatírába illő álom, ahhoz viszont ragaszkodtak, hogy a kiadóház minden szintjén, a szakszervezet tagjai között, politikai álláspontjuktól függetlenül érvényesüljön az egymás közötti szolidaritás. Ezért amikor az Brit Újságírók Országos Szövetségének (National Union of Journalists- NUJ) tagjai nem találták elegendőnek és elutasították a Reach Kiadóház vezetésének 3 százalékos béremelési ajánlatát, az újságírószervezet sztrájk mellett döntött.
Amíg Jim Mullen, a Reach vezérigazgatója tavaly 4 millió fontot vitt haza, addig a kiadó által kiadott országos újságok újságíróinak kezdő fizetése 22 ezer font körül alakul, ami jóval kevesebb a gyakran komoly képzést és tapasztalatot igénylő munkákért járó átlagjövedelemnek. A regionális lapok újságíróinak az éves fizetése gyakran a 20 ezer fontot sem éri el, ezzel szemben sokuknak megnövekedett rezsiköltségekkel kénytelen szembenéznie az állandó otthoni munkavégzésre való átállás miatt. A Reach ugyanis a legtöbb helyi újság szerkesztőségét bezárta.
Az Express munkatársai a napilap jobboldali beállítottsága ellenére erős szakszervezeti tevékenyséhet fejtenek ki. Michelle Stainstreet, a NUJ főtitkára is ennél a napilapnál dolgozott, mielőtt teljes munkaidős szakszervezeti tisztviselő vált belőle, de még az újság vezetői sem feltétlenül a jobboldali hagyományokat követik. Példaként Gary Jones, a Daily Express főszerkesztője minden alkalommal a Munkáspárt mellett adja le a voksát.
A Reach Kiadóház – korábban Trinity Mirror nevet viselve egyike az Egyesült Királyságban dolgozó újságírók legnagyobb munkaadójának, amely az elmúlt években több tucat újságot vásárolt fel, köztük a Daily Expresst és a Daily Start is, valamint „Live” márkajelzéssel. több új internetes hírportált is elindított.