Az egykori jugoszláv újságírás egyik doyenje súlyos betegséget követően, 65 éves korában hunyt el Isztambulban.
Néhány nappal ezelőtt kollégái egy humanitárius akciót indítottak, mivel az újságíró súlyos egészségügyi állapota miatt gyógykezelésen tartózkodott a török nagyvárosban és egy különlegesen felszerelt repülőgépre lett volna szüksége ahhoz, hogy hazatérjen Szarajevóba. Mijovićnél tavalyi év októberében tüdőrákot diagnosztizáltak áttételekkel – írja a klix.ba.
Mijović Bosznia Hercegovinában, Foča városában született, de az általános iskolát, a gimnáziumot és a Politikai Tudományok Egyetemének zsurnalisztika karán végzett tanulmányait Szarajevóban fejezte be. Pályafutását is itt a Naši dani újságban kezdte el 1979-ben, egy évre rá pedig az újság belpolitikai szerkesztője, 1981-től 1985-ig pedig főszerkesztője lett.
Ezt követően Belgrádba költözött, ahol 1985 és 1988 között már akkor viharos hétköznapokat élő Jugoszlávia Szocialista Föderatív Köztársaság történéseivel kritikus hangnemet megütő Mladost hetilap élén volt.
1988-tól a szarajevói Oslobođenje kommentárírójaként dolgozott 1990 és 1995 között pedig a napilap moszkvai tudósítója volt, ez után pedig az Oslobođenje külföldi kiadásának a fő és felelős szerkesztőjeként Ljubljanában élt és tevékenykedett. Az élén volt a Svijet magazinnak, ahogyan főszerkesztőhelyettese volt az Oslobođenjének, a felelős szerkesztője a Poslovni Novostinak, ahogyan fő és felelős szerkesztőként vezette az angol nyelven megjelenő „Bosnia Daily napilapot, a Strogo pov havonta megjelenő folyóiratot, 2007-ben és 2008-ben pedig ismét az Oslobođenjét.
A Boszniai Hercegovinai Televízión (FTV) 1997. és 2000. között a hetvenperces Argumenti politikai talk-showt vezette, de kommunikációs és koordinációs igazgatója volt a FTV-nek. E mellett több ezer szöveget jelentetett meg a belgrádi Danas napilapban, a NIN és Duga hetilapokban, a szlovén Delo-ban és Mladinában, ahogyan a horvát Slobodna Dalmacija napilapban és a Globus hetilapban.
1979-től napjainkig többszáz jelentést és kommentárt adott le a Szabad Európa Rádiónak, a BBC orosz szerkesztőségének, a Deutsche Welle-nek, a Szarajevói Rádiónak és Bosznia Hercegovina Rádiójának is. A Bosznia Hercegovina Újságíró Egyesülete 1988-ban az Év újságírója elismeréssel ismerte el tevékenységét.