A legújabb elbocsátásokkal együtt 8-ra nőtt az MTI külpolitikai szerkesztőségétől elbocsátottak és az elbocsátások miatti szolidaritásukból távozásukat maguk kezdeményezők száma. Eközben a Media1 birtokába került az a levél, amelyet Dobos Menyhért, az MTI-t működtető Duna Médiaszolgáltató vezetője küldött az MTI Sajtószakszervezetnek, amiben kétségbe vonja, hogy a sajtószakszervezetnek feladata-e kifejezni aggodalmait.

A Media1 információi szerint a közmédiához (Duna Médiaszolgáltató Zrt.) tartozó MTI vezetői behívatták tegnapra, azaz szerdára az MTI Külpolitika rovatának több munkatársát, és közülük három fővel közölték, hogy – a napokban már elbocsátottakon túl – velük is felbontják a munkaszerződésüket.

Az elbocsátásokkor a vezetőség átszervezésre hivatkozott, holott az MTI Sajtószakszervezet néhány nappal ezelőtt egy levélben már szóvá tette Dobos Menyhértnél, a Duna Médiaszolgáltató Zrt. vezérigazgatójánál, hogy az MTI átszervezésének bejelentésekor még azt ígérte, hogy nem kerül sor elbocsátásokra.

A Media1 több, egymástól független forrása is megerősítette, hogy a szerdai behívása után távoznia kell Szekeres Katalinnak, Wágner Györgynek és Harsányi Györgynek. A távozók régóta az állami hírügynökség külpolitikai szerkesztőségének a munkatársai voltak.

Mint arról a Sajtószabadság Alapítvány is beszámolt, a napokban először két munkatársat, Füsi Piroskát és Pietsch Juditot az állami hírügynökség már elbocsátotta. Az elbocsátások hatására, szolidaritásból három fő, a Magyar Távirati Iroda régi munkatársa: Pietsch Lajos, Petky József és Garzó Ferenc maga nyújtotta be felmondását.

Minap a Media1 birtokába került a közmédia vezetőjének a MTI Sajtószakszervezet aggodalmát kifejező levelére adott válaszüzenet. Ebben Dobos Menyhért azt állítja, hogy a szakszervezet nem rendelkezik képviselettel a Duna Médiaszolgáltatónál (ahová az MTI tartozik), ezért a szakszervezet számára biztosított jogok nem illetik meg, ezért nem tartozik hatáskörébe az ott zajló folyamatok, változások követése, véleményezése.