Az amerikai napilap az elmúlt napokban közölte , hogy elbocsátja,alkalmazottainak körülbelül 4%-át ami azt jelenti, hogy közel 100 ember veszíti el az állását – tette közzé a Nemzetközi Újságíró Szövetség (IFJ).

Az IFJ, valamint az Egyesült Államok médiaipari dolgozóinak szakszervezete, a NewsGuild-CWA kihangsúlyozta, hogy az alkalmazottakat meg kell védeni, mivel kulcsfontosságúak a kiadvány minőségének fenntartásában.

Szolidaritásunkat fejezzük ki a Washington Postnak e hirtelen változásokkal szembesülő munkatársaival, valamint más amerikai médiadolgozókkal, akiknek az állása jelenleg veszélyben van” – nyilatkozta Anthony Bellanger, az IFJ főtitkára, majd pedig hozzáfűzte, hogy az újságíróknak és médiamunkásoknak joguk van stabil és biztonságos munkakörülményekhez, és minden vállalati változás esetén a munkavállalók védelmét kell előtérbe helyezni, valamint a szakszervezeti képviselőkkel együttműködve kell azt végrehajtani.

A NewsGuild-CWA elítélte az elbocsátásokat, különösen aggasztónak tartva, hogy a Washington Post vezérigazgatója, Will Lewis, 230 napja nem szólalt meg közvetlenül az alkalmazottai előtt.

A Washington Post szóvivője a Reutersnek adott nyilatkozatában elmondta, hogy a változások néhány üzleti funkciót érintenek, és azt sugallta, hogy az elbocsátások nem érintik a szerkesztőséget.

A Washington Post számos kihívással nézett szembe 2023-ban, beleértve a 77 millió dolláros veszteséget és több mint 250 000 előfizetés megszűnését, miután a lap tulajdonosa, Jeff Bezos bejelentette, hogy nem támogatja Kamala Harris amerikai elnökjelölt kampányát.

A pénzügyi problémákat tovább súlyosbította, hogy az elmúlt hónapokban több jelentős újságíró és publicista elhagyta a lapot – írja az IFJ. Mint ahogyan az oldalunk is beszámolt arról, hogy nemrégiben felmondott Ann Telnaes Pulitzer-díjas karikaturista is, miután a Washington Post elutasította egy szatirikus rajzának közlését, amely többek között Bezos tevékenységét bírálta.

Decemberben a Washington Post politikai tudósítói közül kettő, Ashley Parker és Michael Scherer, a The Atlantic-hez csatlakozott.

A Reuters szerint a Washington Post egyike azon számos hírszolgáltatónak, amelyek küzdenek az üzleti modelljük fenntartásáért,

Az IFJ emlékeztetett arra is, hogy más médiavállalatoknál is történt létszámleépítés. Példának okán az Associated Press nemrégiben 8%-os létszámcsökkentést jelentett be, és a HuffPost is a hónap elején közölte, hogy megszüntet 30 szerkesztői munkahelyet.