Az Egyesült Államok Legfelsőbb Bírósága egyhangúlag helybenhagyta a közösségimédia-platformot tiltó, tavaly megszavazott törvényt – írja a dgtl.hu.

A médiára szakosodott magyar hírportál szerint bíróság döntésével a TikTok amerikai működése a végéhez közeledik, ami komoly hatással lesz a közösségi média világára, a popkultúrára és a platformtól függő millió influenszerre és kisvállalkozásra. A törvény szerint az alkalmazásboltok, mint az Apple és a Google, valamint felhőszolgáltatók, mint az Oracle, nem terjeszthetik tovább az alkalmazást.

A világszerte rendkívül népszerű applikációt nemzetbiztonsági okok miatt tiltották be. Ugyanis az

amerikai tisztviselők már régóta aggódnak amiatt, hogy a kínai kormány manipulálhatja a tartalmat vagy hozzáférhet az érzékeny felhasználói adatokhoz a kínai tulajdonú ByteDance által üzemeltetett TikTokon keresztül.

A törvény készítői – mindkét pártot képviselő törvényhozók – titokban dolgozták ki a jogszabályt, amelyet a Biden-adminisztráció is támogatott.

A törvényhozók attól tartottak, hogy Kína hozzáférhet a TikTok által gyűjtött hatalmas mennyiségű adathoz, és azt kémkedésre, zsarolásra vagy geopolitikai érdekeinek előmozdítására használhatja fel.

Gondolom, mondani sem kell, hogy számos felhasználó tiltakozott a döntés ellen, ugyanis az akalmazás, különösen a fiatalok körében rendkívüli népszerűségnek örvendett és sokan amiatt aggódnak, hogy a tiltás negatívan befolyásolja a szólásszabadságukat és a közösségi média használatát.

Az elemzők véleménye szerint a TikTok betiltása komoly figyelmeztetés a közösségi média platformok számára a felhasználói adatok védelmének fontosságáról és a nemzetközi politikai feszültségek lehetséges következményeiről