Az Alkotmányvédelmi Hivatal (AH), vagyis a magyar állam titkosszolgálata az elmúlt napokban a Magyar Hang három munkatársától, Koncz Tamás újságírótól, Lukács Csaba lapigazgatótól és György Zsombor főszerkesztőtől kért felvilágosítást és végzett rajtuk hazugságvizsgálatot a hivatal épületében.
A Magyar Hang a hírportálján azt írja, tudomásuk szerint a magyar demokrácia történetében még nem történt hasonló eset újságírókkal szemben és, hogy bár kérték, de a poligráfos vizsgálat eredményét nem kaphatták meg, majd pedig folytatták:
„Hiszünk abban, hogy az állami szervek kötelékében még dolgoznak hazájukért elkötelezett emberek, és a magánéleti kérdéseket is érintő vizsgálat részletei – manipulálva, elferdítve – nem kerülnek ki a kormányzati propagandasajtóba.
A Magyar Hang szerint az advent időszaka mindenütt a szeretetről és megbékélésről szól, ám a magyar kormány ezt is egy független újság lejáratására, újságíróinak vegzálására és megfélemlítésére használja fel. „A lelkiismeretünk tiszta, nincs takargatnivalónk. Nem félünk és nem adjuk fel, de a hatóságokkal mindenben együttműködünk. A független újságírás – még akkor is, ha néha hibázunk – nem jelent nemzetbiztonsági kockázatot. Arra kérjük olvasóinkat, újságíró kollégáinkat, valamint a magyar demokrácia és jogállam iránt aggódó polgárokat, hogy álljanak mellénk ezekben a furcsa időkben.
Az Alkotmányvédelmi Hivatal azután indított vizsgálatot Magyar Hang ellen, miután az súlyos szakmai hibát vétett azzal, hogy állítólagos repülőtéri forrásaira hivatkozva azt állította, hogy szombaton leszállt a szíriai SyrianAir repülőgépe Magyarországon, a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér I-es terminálján (Ferihegy I.), rajta feltehetőleg Bassár el-Aszad szír elnök és kíséretével. Elismerték azt is, hogy a hírhez egy több évvel ezelőtti fotót használtak illusztrációnak, ami ráadásul nem is Magyarországon készült.
A független magyar hetilap, illetve hírportál mellett a Magyar Újságírók Országos Szövetsége is kiállt állásfoglalásukban, amiben azt írják, hogy „„egyetlen súlyos szakmai hiba nem tehet tönkre egy hiteles lapot.”, majd pedig lejárató kampánynak nevezték azt, ami az ügy kirobbanása óta a Magyar Hang körül kibontakozott.
A MÚOSZ Szijjártó Péter külügyminsztert is bírálattal illeti az állásfoglalásában, amiért egy héttel a történet után is azt nyilatkozta, hogy „könnyen lehet, hogy egy meghangszerelt titkosszolgálati akció keretében állt elő ez a helyzet… Magyarországra veszélyt hozni büntetlenül nem lehet.”